Главная » Статьи » Трансмиссия и привод |
Будь-якому автомобілісту відомо, мастила, що застосовуються у вузлах машини, служать не тільки для зменшення тертя і запобігання передчасного зносу металевих компонентів. Вони також повинні зменшити навантаження, що припадає на деталі, що забезпечить їх вільне обертання і дозволить транспортному засобу безперешкодно рухатися вперед. Якщо говорити про змащення для ШРКШ (ШРУСа) , то крім захисту від тертя вони також зменшують витрату палива і трансмісійні втрати автомобіля. Друга найважливіша властивість мастила у запобіганні поширенню корозії. Не секрет, що більшість поломок металевих деталей стає наслідком порожнинної корозії, яку також називають крекінг-корозією. У цьому випадку в шарнірах утворюються порожнини, звані раковинами - при цьому втрачається ефективність передачі крутного моменту і з'являється неприємний стук, який стає чітко помітним при повороті керма. Мастило покликане запобігти поширенню корозійних процесів в шарнірах, щоб забезпечити їх довговічність і вберегти автомобіліста від зайвих витрат. Крім того, мастила повинні бути нейтральними щодо органічних і синтетичних полімерів. Для захисту шарнірів завжди застосовуються гумові або пластикові пильники, які запобігають потраплянню забруднюючих речовин ззовні. Мастило не повинне розчиняти матеріал, з якого вони виготовляються.
Щоб отримати доступ до шарнірів , доведеться попередньо розібрати ходову частину автомобіля. Вам необхідно буде зняти шарові опори і тяги, які підтримують шарніри. Перед тим як витягати деталь, уважно огляньте передню підвіску - цілком можливо, що в ній є ще які-небудь деталі, які зашкодять шарнірам при спробі їх вилучення. Після цього потрібно зняти стяжки, якими утримується внутрішня частина шарніра і відвести стійки амортизаторів - досить буде докласти трохи зусиль, щоб деталь виявилася у вас в руках.
Щоб запресувати мастило в шарніри, потрібно буде розділити їх на внутрішні і зовнішні частини. Спочатку займемося мастилом внутрішнього шарніра, який також називають тришип за рахунок застосування оригінальної конструкції з трьома опорами. Потягнувши за стопорне кільце, відокремлюємо приводний механізм від корпусу внутрішнього шарніру. Будьте уважні, щоб уникнути пошкодження вузла при установці після мастила, вам буде потрібно нанести на корпус і опори невеликі насічки, які в процесі складання доведеться поєднати між собою. Перш ніж наносити нове мастило, потрібно буде витягти старий матеріал разом з накопиченим в ньому брудом - для цього раціонально використовуйте пару щільних ганчірок і паперові обтиральні серветки, які використовуються при митті автомобіля. Тепер варто зайнятися зовнішнім шарніром - для того, щоб витягти з нього кульки, необхідно буде сильно натиснути на сепаратор з одного боку, а якщо він не піддається, то зробити кілька ударів молотком через дощечку. Дістаючи зірочку і сепаратор, аналогічним чином відзначте їх положення на корпусі, а також запам'ятайте, в якій черговості встановлювалися кульки. Зовнішній шарнір також необхідно буде очистити від старого мастила і, при необхідності, ретельно вимити спеціальним засобом. Не використовуйте звичайне мило і автошампуні - залишившись на стінках корпусу, вони можуть вступити в реакцію з мастилом і порушити її властивості. Коли всі деталі будуть очищені від старого мастила і вимиті, ще раз акуратно витріть їх сухою паперовою серветкою і починайте процедуру складання. Спочатку необхідно наповнити обидва корпуси шарнірів мастилом приблизно на одну третину і встановити внутрішні компоненти. Перевірте, щоб вони зберігали рухливість і починайте наповнення. Будьте уважні - зовнішній шарнір потрібно наповнити мастилом таким чином, щоб воно злегка виступала за його межі, а у внутрішній її потрібно трохи не долити, щоб до краю залишалося 3-5 міліметрів. Після цього продовжуйте складання вузлів приводної системи в зворотному порядку, не забуваючи поєднувати мітки на внутрішніх компонентах шарнірів і їх корпусах. Перед монтажем пильників покладіть в них трохи мастила і акуратно розподіліть її, щоб вона рівномірно покривала внутрішню поверхню. | |
Категория: Трансмиссия и привод | Добавил: Avto-bus (22.06.2016) | |
Просмотров: 1001 | |
Всего комментариев: 0 | |