Телефоны для заказов: 098 47 33 849 , 050 728 01 06
Главная » Статьи » Полезные советы и рекомендации водителям

Як знизити витрату палива в автомобілі, економія палива.

Як би не змінювалися «світові ціни» на нафту, ціна на автомобільне паливо в нашій країні завжди тільки підвищуються. Навіть ті, хто на «Хамерах» і то починають чухати потилицю, дивлячись на рахунок у чеку на АЗС. Прийшла пора задуматися про економію бензину. Частка вартості пального в ціні комфортного проїзду певної відстані на власному автодосить істотна, майже 50%. А економія бензину - єдиний спосіб знизити цю ціну.
Щоб вирішити це завдання, розглянемо, від чого залежить витрата палива (бензину або дизельного палива).


1. Конструкція автомобіля, його двигун, трансмісія. Взагалі, ці параметри задаються виробником автомобіля. У ТТХ автомобіля вказуються ці значення, витрата палива на 100 км в міському циклі або заміському (по трасі). Але вони багато в чому - лише орієнтовні. Реальна витрата палива - як правило більше і залежить від багатьох параметрів. Цілком зрозуміло, що двигун має невисокий ступінь стиснення, великий об'єм циліндрів, складну і повнопривідну трансмісію буде споживати значно більше пального, ніж «малолітражка» з приводом на одну вісь. Так само впливає на витрату наявність автоматичної коробки передач, система живлення двигуна, кількість клапанів у циліндрі, наявність турбонаддува і пр.


2. Аеродинамічний опір автомобіля. Як відомо, опір повітря зростає пропорційно кубу швидкості руху. Тобто якщо, наприклад, автомобіль збільшив швидкість з 50 до 100 км / год, (тобто в 2 рази), то опір повітря збільшилася не в 2, а в 8 разів! Відповідно і для підтримки такої швидкості двигун повинен видавати в 8 разів більшу потужність, ніж для їзди на 50 км / год. Починаючи приблизно з 90 км / год, опір повітря стає основною «гальмуючою» силою і перевершує всі інші фактори, які впливають на витрату палива разом узяті.


3. Опір кочення. Як би не були сильно накачані колеса, вони все одно трохи прогинаются під вагою автомобіля. Самі шини теж мають певний протектор, жорсткість гуми. Тобто що б колесо котилося - потрібно певні зусилля з подолання цих факторів. А в автомобілі - коліс як мінімум чотири. Це не значний, але помітний фактор. Якщо тиск у шинах не відповідає нормальному (для даної шини), опір кочення зростає.


4. Тертя в двигуні і трансмісії автомобіля. Залежить від ступеня зношеності деталей, і якості масла. У новому двигуні, як відомо, йде притирання деталей, тертя підвищене. Потім деталі притираються і тертя значно знижується і починає залежати в основному від масла, яким змащуються деталі в двигуні, коробці передач, редуктори, ШРКШ, підшипниках маточин.


5. Сила інерції. Якщо автомобіль рухається по рівній дорозі з постійною швидкістю, то йому потрібна маленька потужність двигуна, що б тільки компенсувати опір повітря. Але для того, щоб автомобіль міг досить швидко набрати швидкість - потрібна висока потужність. Іншими словами, автомобілі оснащені потужними двигунами не для того, щоб швидко їздити. А для того, щоб швидко розганятсь. Згідно другого закону Ньютона, прискорення прямо пропорційно прикладеною силі і обернено пропорційно масі. І якщо водій часто й різко розганяє автомобіль, то двигун при цьому повинен розвивати значну потужність і відповідно витрачати більше пального.


6. Фактор дороги. Зокрема - її профіль. Абсолютно ясно, що автомобіль рухаючись в гору повинен як би ще й «піднімати» сам себе, працюючи проти сили тяжіння. У той же час, автомобіль, що котиться з гори отримує безкоштовний розгін від цієї ж сили.


7. Привод додаткових пристроїв. Електрогенератор, кондиціонер, гідропідсилювач керма і гальмівної системи - всі отримують в кінцевому підсумку енергію від двигуна. У цьому легко переконатися глянувши на «пучок» привідних ременів. І на їх роботу так само йде частина потужності двигуна, а значить і якась частина пального.


8. Техніка керування автомобілем. Це суб'єктивний, але досить істотний чинник. Один і той же автомобіль в різних руках покаже і різну «ненажерливість» і різниця може бути в десятки відсотків!


Отже, тепер ми знаємо, що впливає на витрату палива в нашому автомобілі, можемо їх проаналізувати і вжити відповідних заходів для її зниження. Розглянемо їх в «порядку надходження».


1. Конструкція автомобіля. Тут ви мало що можете зробити, хіба що на стадії вибору автомобіля. Тому вибираючи автомобіль враховуйте, що АКПП, навіть «просунута», з можливістю примусового перемикання передач - це підвищена витрата палива, в порівнянні з механічною. Постійний повний привід (4WD Full Time). Наявність турбонаддува так само збільшує витрати. Чудес не буває, і щоб отримати від двигуна потужність більше, в нього треба закачати і більше горючої суміші. Цим і займається турбіна. Так що вибираючи комплектацію автомобіля варто задуматися, а не «з'їсть вас цей« джип ».


2. Аеродинамічний опір автомобіля прораховували і випробовували його творці. Чи добре чи погано попрацювали інженери - показує коефіцієнт лобового опору. У кращих спортивних зразків він дорівнює 0,12-0,15 (від максимально «1»). Навряд чи вам вдасться його покращити за рахунок навішування всяких кооперативних спойлерів і обтічників, бамперів і крил. Серйозний, продутий в аеродинамічній трубі, зовнішній тюнінг коштує хороших грошей. Та й він, в основному працює на зовнішній ефект, на вигляд автомобіля, ніж на реальне зниження опору. А ось способів погіршити аеродинаміку автомобіля - безліч. Починаючи з багажника на даху, вічно порожнього, але дає зайві 3-5% перевитрати пального, до зайвих дзеркал, «мухобоєк» на капоті, козирків над бічними скла ми, довгих радіоантен, «обважування» та іншої «краси неписаної». Певна користь від всього цього може і є, але поліпшення аеродинаміки, вірніше «повернення до витоків» - це вірні 5% економії пального. А багажник треба купувати легкозйомный. Треба - швидко поставили, не треба - швидко зняли. Він дорожчий «вечностоячого», але повірте - окупиться. Відкриті вікна під час руху - теж серйозне джерело зайвої турбулентності. У переважній більшості випадків досить просто включити внутрішній вентилятор.


3. Чи давно ви перевіряли тиск у шинах? Встановлюєте влітку літню гуму? Або їздите взимку і влітку на «всесезонці»? Зайва ширина коліс, «зубастий» позашляховий протектор хороший для тих, хто дійсно з'їжджає з дороги в «багно». А якщо ви тільки марите про далекі подорожі і просто хочете виглядати як джипери, а насправді 99% часу пересуваєтеся по асфальту, то вам цей «імідж» обходиться ще в зайві кілька відсотків перевитрати пального. На «асфальтовому» автомобілі повинна бути гума з гладким протектором і накачана за нормою. Потрібно зробити розвал-сходження, колеса відбалансувати.


4. Ви помічали, що після зміни мастила у двигуні з'являється як би кілька кінських сил? Тому є сенс вчасно робити заміну мастила. І не тільки в двигуні, але і в трансмісії, КПП і редуктори мостів. Слідкувати за станом і моментом затягування маточин коліс. Треба вчасно змінювати і повітряний фільтр, так як його засмічення зайво збагачує паливну суміш і це призводить до перевитрати бензину.


5. На інерцію автомобіля значною мірою впливає його вага, його завантаженість. Автолюбителі, особливо старшого покоління часто возять з собою в багажнику добру сотню кілограм будь-яких запчастин, по каністрі всіх необхідних мастил і охолоджувальних рідин і заповітну каністру з бензином. Користі від такої запасливість небагато, а в результаті, на розгін і при русі в гору бензину витрачається значно більше, ніж варто було б. Постарайтеся максимально полегшити автомобіль, це зробить його більш економічним.


6. Рельєф дороги. Намагайтеся максимально його використовувати, плавно розганяючись перед підйомом. На довгих спусках переходьте на вищу передачу і ближче до найнижчої точки плавно натискайте на газ, намагаючись набрати максимально дозволену швидкість на самому початку підйому. Під час руху по рівних ділянках уникайте надмірних прискорень і гальмувань, рухайтеся на максимально високій передачі.


7. Не вмикайте без особливої потреби кондиціонер, тому що він відразу збільшує витрату пального на 3-5%. Не такий вже в нас жаркий клімат, якщо розібратися. Тримайте акумулятор зарядженим, бажано від стаціонарного зарядного пристрою. Его задача - только подзаряжать аккумулятор. Його завдання - тільки заряджати акумулятор. Якщо акумулятор «дохлий» і у нього великий струм саморозряду, то генератор забере у вас ще 2-3% потужності мотора, відповідно збільшиться і витрата пального.


8. Манера їзди - це саме той спосіб економії палива, який дається найбільш легко, але приносить прекрасні результати. Тут умовно можна виділити два основних типи поведінки водія, який хоче заощадити паливо.


Перший тип їзди - динамічний. Завдання водія - якомога швидше розігнатися, щоб якомога раніше перейти на вищу передачу. При цьому практикується перемикання передач не поспіль «1» - «2» - «3» і т.д. а через одну або навіть через 2. (Втім це залежить від передавальних чисел в коробці передач). Рушивши на першій, водій збільшує оберти двигуна мало не до «червоної зони» тахометра, а потім відразу включає третю передачу, а потім і п'яту. Як не парадоксально, при такому способі пальне економиться. Хоча в момент інтенсивного розгону його споживання зростає, але за рахунок скорочення часу самого розгону, сумарна витрата стає менше. В автомобілях з АКПП такого ефекту можна досягти, якщо використовувати «зимовий» режим, коли перемикання відбуваються на знижених оборотах.


Другий тип манери їзди можна назвати економічним, або «їзда без гальм». Не в сенсі ідіотського виразу «гальма придумали труси», а в тому сенсі, щоб так розраховувати свій рух, щоб не доводилося часто гальмувати і часто розганятися. Наприклад, помітивши здалеку, що світлофор на червоному, немає сенсу до нього поспішати, а краще пустити машину накатом на вищій передачі та гальмувати двигуном. Экономайзер при этом перекроет подачу топлива в двигатель. Економайзер при цьому перекриє подачу палива у двигун. Теж саме потрібно робити і при підготовці до повороту, рухаючись до нього накатом до зниження швидкості до прийнятної. На багатьох вулицях великих міст організовано рух по «зеленій хвилі». Важливо зловити цю хвилю, тоді й проїдете швидко, не зупиняючись на кожному світлофорі, і палива на це витратите трохи. Така «флегматична» поведінка може дратувати містечкових «шумахерів», але треба розуміти, що це ви їздите правильно, а не вони. І вам немає до них ніякого діла.


Скоротити витрати палива допоможуть і такі прості операції, як вимкнення двигуна при стоянні в глухій пробці або очікуванні. Якщо двигуну слід попрацювати на холостих хоча б декілька хвилин - його краще вимкнути взагалі. Це холодний запуск двигуна не корисний. А коли він гарячий і масло не зтікло із системи змащення - шкоди практично немає. Розраховуйте час поїздки так, щоб їхати не поспішаючи і як можна більш рівномірно. Оснастіть свій автомобіль такими приладами (якщо вони не встановлені спочатку), як тахометр, економетр, маршрутний комп'ютер, витратомір, круїз-контроль. Всі вони допоможуть вам стежити за витратою палива, вчасно виявити якусь несправність системи живлення.
Так що резерв є у кожного.
 

Категория: Полезные советы и рекомендации водителям | Добавил: Avto-bus (09.02.2010)
Просмотров: 18420 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
avatar
1
Як виявити неІсправнысть турбІни,ДВИГУН ПОЧАВ БРАТИ МАСЛО
avatar