Телефоны для заказов: 098 47 33 849 , 050 728 01 06
Главная » Статьи » Подвеска, амортизация и рулевое управление

Рульове керування.

Від справності рульового управління залежить точність траєкторії руху автомобіля. Дуже важливо, щоб автомобіль чуйно реагував на найменші рухи керма. Управління таким автомобілем не втомлює, навіть приносить задоволення, а крім цього, ще й гарантує безпеку водіння. Довговічність рульового управління майже повністю залежить від водія. Найпоширеніша помилка - міцно тримати кермо. Нерівності дороги викликають зворотний зв'язок, і немає сенсу чинити опір їм кермом. При такій їзді кермові наконечники дуже швидко зношуються, і з'являється люфт в рульовому управлінні. Є китайська мудрість, яка говорить: "Все гнучке і м'яке - починає жити, все тверде і жорстке - гине". Стосовно до автомобіля ця мудрість теж справедлива. Для того й існує підвіска, для гнучкості та м'якості. Жорсткість рульового управління потрібна, але тим довше вона збережеться, чим менше її експлуатувати. Як застосувати китайську мудрість на практиці? Всім зрозуміло, що при нерівностях дороги, при глибоких вибоїнах і ямах - краще зменшити швидкість. Але є і нюанси. Швидкість необхідно зменшувати на рівній ділянці дороги, до наїзду на перешкоду. Що далі? У той момент, коли повинен відбутися наїзд, гальмувати або газувати не варто. Крім того, слід звільнити кермо і дати йому можливість обертатися так, як потребують рельєф перешкоди. Нічого, нехай ворушиться, далеко не втече. Зазвичай, це 2-3 секунди, а потім, коли перешкода позаду, можна і вирівняти автомобіль. Треба запам'ятати, що всі нерівності дороги автомобілю краще проходити без навантаження. Чим менше ви чините опір, тим довше проживе. Нехай їде так, як йому зручно, це кілька секунд, за цей час автомобіль відхилився від своєї траєкторії не більше, ніж на 5-7 сантиметрів і повернути його на колишній курс - не проблема.


Розвал-сходження. У сучасних автомобілів розвал коліс прорахований заводом виробником і тому не має потреби в регулюванні. Залишається тільки сходження. Це завод-виробник прорахувати наперед не може і доводиться стежити самостійно. Які сили діють на колеса під час руху автомобіля? Колеса прагнуть розбігтися в різні боки. Це враховується при регулюванні сходження коліс. Крім того, при експлуатації автомобіля з'являється знос підвіски, з'являється люфт і колеса починають "дивитися в різні сторони". На око цього зазвичай не видно. Якщо видно, то це вже запущений випадок. Сподіваюся, що у вас до такого не доходить.


Коли, для чого і де слід регулювати сходження коліс? Почнемо з останнього. Обов'язково на станції технічного обслуговування, де є кваліфіковані фахівці і відповідне обладнання. Немає сенсу шукати конкретно комп'ютерний "сход-розвал". У даному випадку, слово красиве, але не комп'ютер буде регулювати сходження, а майстер. Успішність цієї процедури повністю залежить від старанності майстра. Якщо майстер, вибачте, вже взяв склянку або дві, то комп'ютер тут не врятує ситуацію. Краще зі старим приладом, але тверезим майстром.


Для чого регулюється сходження коліс? Зовсім не для того, щоб автомобіль менше зношував гуму, а для того, щоб адекватно реагував на обертання рульового колеса. Збереження гуми - другий плюс справної підвіски, але ніяк не перший.


Коли слід перевіряти і регулювати сходження коліс? Завжди, якщо мінялися амортизатори або кермові наконечники. Крім того, підвищений знос гуми є тривожним симптомом. А ще приводом може служити мимовільне відхилення траекторії автомобіля при відпущеному кермі.


 На складі є рульові накінечники, рульові тяги, гідропідсилювачі руля, рульові рейки, шківи гідропідсилювачів, а також інші  запчастини до  Fiat Ducato Scudo Doblo ; Citroen Jumper Jumpy Berlingo ; Peugeot Boxer ,Expert Partner ; Renault Master Trafic KangooDacia Logan, Sandero ; Opel MovanoVivaro ; Mercedes Vito , Sprinter/VW LT , VW T4 , VW T5 , Volkswagen Caddy , а також до моделей марок Audi , Daewoo , Chevrolet , Fiat , Ford , Opel , Skoda , VW . Доставка в регіони України зі складу в  м.Рівне.
 

Категория: Подвеска, амортизация и рулевое управление | Добавил: Avto-bus (09.02.2010)
Просмотров: 7386
Всего комментариев: 0
avatar